OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

17               grudnia 2017

 1. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Karol Milewski ze Zgromadzenia Zakonnego Księży Sercanów. Program rekolekcji jest następujący: poniedziałek, wtorek i środa Msze św. o godz. 6.45, 10.00, 16.30 – dla dzieci i o 18.00. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich biorą udział w rekolekcjach w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. Plan jest też umieszczony na tablicy ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i od 16.00. Wyrazem naszej wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty będą ofiary jakie złożymy na tacę w czasie rekolekcji.
 2. Domowy Kościół zaprasza dziś na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na adwentowe uwielbienie Jezusa. W trakcie adoracji będziemy prosić o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Na zakończenie każdy chętny otrzyma błogosławieństwo z rąk kapłana.
 3. Ksiądz Dziekan i Burmistrz Wołomina serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Wigilię Miejską pod nazwą „Dzielmy się chlebem miłości”. Wigilia odbędzie się dziś o godz. 15.00 na Placu 3 Maja w Wołominie. Gościem honorowym uroczystości będzie Ks. Bp Romuald Kamiński – ordynariusz naszej diecezji.
 4. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wołominie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Tak, On jest Królem”, które odbędzie się jutro o godz. 19.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3.
 5. W najbliższy wtorek 19-go grudnia swoje imieniny obchodzi Dyrektor Hospicjum i zarazem przełożony naszej wspólnoty zakonnej, ks. Dariusz Czupryński. Zapraszamy na Mszę św. imieninową we wtorek o godz. 18.00.  Życzymy solenizantowi wielu łask od Boga i wszelkiego błogosławieństwa w jego posłudze kapłańskiej i zakonnej oraz w służbie podopiecznym naszego hospicjum.
 6. Zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii we wtorek 19-go grudnia o godz.19.00. Spotkanie odbędzie się w salce w dolnym kościele.
 7. Spotkanie grupy młodzieżowej w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 8. Spotkanie opłatkowe dla Bielanek, ministrantów i scholii odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. wieczornej o 18.00. Zapraszamy natomiast na uroczystą Mszę św. Pasterską o godz. 24.00, a o godz. 23.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi.
 10. W Boże Narodzenie Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Za wszystkie ofiary złożone na tacę, za każdy gest życzliwości i dobroci z całego serca dziękujemy.
 12. Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, dobrodziejów, budowniczych naszej świątyni oraz zmarłych w naszym hospicjum i szpitalu powiatowym.