OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XIX NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

13 sierpnia 2017

 1. Spotkanie z Legionistami pomocniczymi dziś po Mszy św. o godz. 10.00.
 2. Dziś 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.15.
 3. We wtorek 15-go sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. Wiązanki z tegorocznych zbiorów można będzie nabyć przed kościołem. Rozprowadza je Biuro Radia Maryja. Ofiary złożone przy tej okazji Biuro Radia Maryja przeznacza na potrzeby naszej świątyni.
 4. W imieniu organizatorów 97-mej rocznicy Bitwy Warszawskiej serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach patriotyczno-religijnych oraz towarzyszących imprezach sportowo-kulturalnych, które odbędą się w dniach 14-go i 15-go sierpnia w Ossowie. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. celebrowaną przez Ordynariusza Diecezji ks. Abpa Henryka Hosera, która zostanie odprawiona 15-go sierpnia o godz. 11.15 w Ossowie.
 5. Bracia z KSP biorący udział w uroczystościach 97-mej Rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą” w Ossowie wyjeżdżają 15-go sierpnia o godz. 8.50 z parkingu przy kościele.
 6. W środę 16-go sierpnia swoje imieniny obchodzi ks. Stefan Szczygielski. Czcigodnemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych oraz wszelkiego błogosławieństwa w Jego życiu kapłańskim i zakonnym. W czwartek natomiast imieniny obchodzą: ks. Proboszcz Jacek Pawlicki oraz pan Organista Jacek Kuźnicki. Na Mszę św. imieninową wszystkich trzech solenizantów zapraszamy w czwartek 17-go sierpnia o godz. 18.00.
 7. Parafialny Zespół Caritas wznawia akcję dla dzieci „Tornister pełen uśmiechu”, która polega na zakupie przyborów szkolnych potrzebnych dzieciom na początku roku szkolnego takich jak: plecaki, bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki itp. Zakupione przybory prosimy przynosić do Kościoła. Akcja trwa od 15 do 27 sierpnia. Zebrane przybory Caritas przekaże 1 września szkołom z terenu naszej Parafii. Serdecznie zachęcamy Parafian do włączenia się do akcji, która pomaga dzieciom z najbiedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. 
 8. Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Wołominie zaprasza mieszkańców w wieku 40-tu lat i powyżej na bezpłatne profilaktyczne badania okulistyczne w kierunku wczesnego wykrycia jaskry. Badania odbędą się w oddziale okulistycznym na II piętrze w dniach: 18 sierpnia, 21 sierpnia i 1 września w godzinach od 14.00 do 16.00.
 9. Podobnie jak w innych diecezjach w Polsce, także w Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – świątyni pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim, trawionej pożarem 1 lipca 2017 roku. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
 10. Dziś po każdej Mszy św. rozprowadzane są broszurki „Bój w obronie Warszawy i śmierć ks. Skorupki”, która została wydana dzięki staraniom śp. ks. Jana Sikory. Koszt 5 zł.
 11. Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych: zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni oraz zmarłych w naszym hospicjum. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: Marian Ziółkowski l. 66 oraz Anna Rostkowska.