OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXVIII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

15 października 2017

  1. Dziś obchodzimy XIV-tą Ogólnopolską Kampanię Społeczno-Edukacyjną Fundacji Hospicyjnej HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE. W związku z tym wydarzeniem dzisiejsza niedziela to „Dzień otwartych drzwi” w naszym Hospicjum.
  2. Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowania, składają indeksy do zakrystii w dniach od 22 do 25 października.
  3. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania i złożenie deklaracji nowych kandydatów, czyli młodzieży z trzecich klas Gimnazjum odbędzie się w czasie Mszy św. 24 października o godz. 19.00. Konieczna jest obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  4. Jak co roku, zwracamy się z prośbą o przyjęcie na nocleg chłopców, którzy w dniach 10-12 listopada przybędą z naszych oriońskich placówek na XIV Turniej Piłki Nożnej Halowej. Będą to dwie noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Za okazaną pomoc i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
  5. Caritas wznowił akcję „Pomóż dziecku sąsiada” Jest to miesięczne stypendium w wysokości 50 zł na dziecko. Akcja trwa od września do czerwca. Wpłaty można dokonać na konto w Banku Pekao SA z dopiskiem stypendium lub w Caritas Parafialnym w drugą i trzecią niedzielę miesiąca w auli Kard. Stefana Wyszyńskiego w godz. 9.30-13.00.
  6. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie zaprasza mieszkańców do odwiedzenia stoiska informacyjno-medycznego, które odbędzie się 18 października w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie, ul. Wileńska 32. W stoisku świadczone będą nieodpłatnie następujące badania: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar zawartości cukru we krwi oraz pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto dla mieszkańców będą dostępne materiały informacyjno-edukacyjne (ulotki) pod kątem profilaktyki palenia tytoniu oraz zdrowego stylu życia.
  7. W minioną niedzielę obchodziliśmy XVII-ty Dzień Papieski izbierane były ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 3140 zł. Serdecznie dziękujemy w imieniu młodzieży, która będzie mogła skorzystać z tej pomocy.
  8. Prosimy o zgłaszanie swoich bliskich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych i rocznych. Karteczki są wyłożone na stolikach za ławkami.
  9. Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, dobrodziejów, budowniczych naszej świątyni oraz zmarłych w naszym hospicjum i szpitalu powiatowym. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Wesołowski l. 47, Kazimierz Kondracki l. 86, Józef Zaraziński l. 85 i Gabriel-Andrzej Zakrzewski l. 65.