OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCY

21 maja 2017

 1. Jutro w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Wizytatorem będzie J.E. Ks. Abp Henryk Hoser. Wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych oraz parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem JE Ks. Abpa Henryka Hosera o godz. 18.00. Otoczmy modlitwą naszego Arcypasterza i całą parafię w dniu tego doniosłego wydarzenia.
 2. Wszystkich budowniczych ołtarzy na Boże Ciało oraz właścicieli posesji, na których co roku wznoszone są ołtarze serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Uroczystością Bożego Ciała w najbliższą środę 24 maja o godz. 19.00 do Auli Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas Pani Joanna Jurkiewicz, która podzieli się z nami świadectwem swoich spotkań z Ojcem Świętym, św. Janem Pawłem II. Po Mszy św. będzie okazja nabyć książkę pt. „Zwiastunowi z gór” o św. Papieżu Janie Pawle II.
 4. Spotkanie KSP Totus Tuus w przyszłą niedzielę 28 maja po Mszy św. o godz. 13.00.
 5. Domowy Kościół pragnąc poznawać Ducha Świętego jako Osobę Bożą i wielbić Jego moc, w okresie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, zaprasza w przyszłą niedzielę 28 maja po Mszy Św. wieczornej na Adorację Uwielbienia Jezusa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 6. Kolejny, piąty już „Marsz dla Życia i Rodziny” odbędzie się w Wołominie w przyszłą niedzielę 28 maja. Marsz rozpocznie się Mszą św. w parafii NMP Królowej Polski na Kurkowej o godz. 13.00 i ok. godz. 14.00 wyruszymy w kierunku parafii NMP Częstochowskiej. Szczegóły na plakatach.
 7. Przyjmujemy zapisy młodzieży na wyjazd do Lednicy. Szczegółowe informacje u ks. Pawła.
 8. W miniony piątek zostały kolejny raz wręczone medale „Zasłużony dla Wołomina” jednym z pięciorga laureatów jest nasz parafianin, przewodniczący KSP Pan Sylwester Kot. Gratulujemy wyróżnienia i zachęcamy do dalszego angażowania się w sprawy naszego miasta i parafii.
 9. W naszej parafii trwają bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów wieku 50 – 74 lata. Są jeszcze wolne miejsca. Szkolenia skierowane są do osób, które znają podstawy obsługi komputera, oraz dla tych którzy nigdy nie mieli z komputerem styczności. Zapisy i szczegółowe informacje, dziś po każdej Mszy św. przed kościołem. 
 10. Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Wołominie zaprasza na białą sobotę 27 maja w godzinach od 9.00 do 13.00. Podejmowana będzie profilaktyka udarów, zawałów i chorób nowotworowych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Wspólnota KSP organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniu 8 lipca (sobota). Zapisy u przewodniczącego KSP Pana Sylwestra Kot do 15-go czerwca.
 12. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, rozpoczynamy w najbliższy piątek 26 maja. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym odprawianym o godz. 17.30.
 13.  Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Popławski l. 63 i Danuta Glezner l. 85.