Domwy Kościoł Loog Życzymy Ci, aby Twoje małżeństwo rozkwitło!
Na naszych comiesięcznych spotkaniach modlimy się, dzielimy swoimi troskami i radościami, formujemy się i zachęcamy do rozwoju relacji małżeńskich i rodzinnych.
Drodzy Małżonkowie! Zapraszamy Was do dołączenia do naszego ruchu. Tutaj znajdziecie aktualny kontakt do ksiedza i pary prowadzącej krąg Domowego Kościoła w Waszej parafii na terenie diecezji warszawsko-praskiej: http://wpraga.oaza.pl/domowy-kosciol/dk-kontakt.

Możecie także pomodlić się z nami za swoje małżeństwa lub za bliskie Wam osoby: Msza Święta z modlitwą za małżeństwa w parafii - Domowy Kościół - pierwsze środy miesiąca dolny kościół godz. 20:30 (poza wakacjami).

BozyPokojLoog

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania modlitewne
wspólnoty "Boży Pokój"
w auli Kard. Stefana Wyszyńskiego (obok kościoła) -
lub w sali obok dolnego kościoła (aktualnie tu się spotykamy)
w każdy wtorek o godz. 19:00.

W ramach spotkań jest wspólne uwielbienie, dzielenie się wiarą, rozważanie Słowa Bożego, formacja chrześcijańska, posługa charyzmatyczna i pomoc osobom potrzebującym na terenie parafii.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Paweł Żelichowski, liderem Jacek Piotrowicz (tel. 514 825 355).

KONTAKT mailowy (tu również możesz napisać intencję modlitewną): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona wspólnoty: www.bozypokoj.pl

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem. Lb 6,24-26


Czy charyzmaty są dla mnie?

    Każdy ochrzczony chrześcijanin jest charyzmatykiem. Często jednak nie wiemy o tym, że dobro, które czynimy, powiązane jest z mocą Ducha Świętego udzieloną na chrzcie świętym. Znamy osoby, które ze szczerym uśmiechem potrafią służyć darem uprzejmości, gościnności, mądrości. Niektórzy mówią, że "czują" potrzebę modlitwy za kogoś. To właśnie są charyzmaty, które już w nas działają.

    W Odnowie w Duchu Świętym otwieramy się na moc Boga i z większą świadomością służymy tym, czym Pan nas wyposażył. Duch Święty wzmacnia swoją nadprzyrodzoną łaską nasze ludzkie działania. Najważniejsze jest otwarcie na samego Boga, z którym każdy człowiek może nawiązać osobistą i głęboką relację. Bóg tego pragnie i czeka na swoje ukochane dziecko.

    Posługiwanie charyzmatami można porównać do przebywania w gospodarstwie dobrego Ojca i nieograniczonej możliwości korzystania ze wszystkich dostępnych narzędzi do czynienia dobra. Bóg nikogo nie faworyzuje i nie mówi nikomu: "Ty się nie nadajesz do niczego", ani: "Nie jesteś godzien Moich narzędzi działania", po prostu, jeśli widzi, że coś jest potrzebne, to tym wyposaża. Warunkiem jest otwarte serce, gotowe spełniać wolę Pana.

Czy nie wystarczy modlić się samemu w domu?

top 10 worshipdevotionals header

   Modlitwa osobista jest naszym powszednim pożywieniem duchowym. Nie jest to jednak wystarczające. W niebie nie będziemy samotnie wielbić Pana, ale już na wieki wspólnie - we wspólnocie. Dlaczego? Czy Bóg potrzebuje naszego wspólnego uwielbienia?

   Bóg pragnie, byśmy doświadczali Jego chwały we wspólnej modlitwie. Jego pragnieniem jest obdarowywanie nas wielkimi łaskami podczas takiego uwielbienia. On przyjmuje uwielbienie nie tyle dla siebie, ile dla nas samych - ponieważ wtedy, podczas objawienia się Jego mocy i chwały On zstępuje do każdego z nas z wieloma darami. Już sama Jego obecność we wspólnocie napełnia nas szczęściem, ponieważ możemy doświadczyć przedsmaku nieba, wspaniałości przebywania razem z Nim i w Nim, w bardzo bliskiej relacji.

O takim uwielbieniu śpiewał Dawid w psalmie 34:

Wysławiajcie razem ze mną Pana, *
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał *
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością, *
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał, *
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych, *
uszy Jego otwarte na ich wołanie.
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym, *
by pamięć o nich wymazać z ziemi.

Pan słyszy wołających o pomoc *
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, *
ocala upadłych na duchu.


Zespół TGD: "Uwielbiaj duszo moja Pana"

Orioński Ruch Świeckich

" Żadne słowo nie jest bez myśli, żadna myśl nie jest bez duszy,

sprawcie, aby żadna dusza młodzieży nie pozostała bez Boga. "

św. Alojzy Orione

 

Szerząc charyzmat ks. Orione i jego wielką miłość do młodzieży, w każdy czwartek w dolnym kościele organizowane są spotkania młodzieży – otwarte dla wszystkich, którzy swoje życie pragną budować na fundamencie Jezusa Chrystusa i umieścić go w centrum swojego życia.

Nasze spotkania mają różą formę. Uczymy się tu przeżywać Eucharystię, przybliżając się do Przenajświętszego Ciała i Krwi. Pragniemy odkrywać osobę Jezusa i pogłębiać z Nim relacje podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnie wielbimy Pana śpiewem. Karmimy nasze dusze rozważaniem Słowa Bożego, chcemy ubogacać się podczas konferencji duchowych. Form wspólnotowych jest wiele – są to wspólne rekreacje, wspólne gotowanie, zabawy andrzejkowe czy sylwestrowe, wspólne świętowanie imienin czy urodzin, wspólne wyjazdy w góryczy rekolekcje. Ksiądz Orione mawiał że „młodzież jest burzą lub słońcem przyszłości".

My, orioniści, pragniemy prowadzić młodych ludzi do Jezusa, ukazując im miłość do Maryi, Ojca Świętego, miłość do bliźniego. Pragniemy ukazywać pozytywne wzorce postępowania, na których mogą budować swoją przyszłość. Obecnością i duchowym wsparciem chcemy towarzyszyć im na młodzieńczych drogach, czasem niełatwych i burzliwych. Wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją relację z Bogiem, poznać ciekawych i sympatycznych ludzi oraz spędzić mile czas, zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 19.00.
 

 

Termin łaciński "ministrare" oznacza "służyć, pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę podczas Mszy świętej. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.

Sama służba wymaga czasami od nas naprawdę bardzo wiele wyrzeczeń, ale mamy taką świadomość że służymy samemu Bogu i ludziom i ta właśnie świadomość nas umacnia. Każdy z nas jest naprawdę bardzo dumny z tego co robi. Nasza służba polega na tym, aby przybliżyć ludziom istotę i powagę służby. Możemy być bliżej Chrystusa, służyć Mu nosząc określone przedmioty, przygotowując dary ofiarne, dzwoniąc dzwonkami i co najważniejsze czytając Słowo Boże.

Dla nas bycie we wspólnocie LSO jest bardzo wielką radością, bo przez swoją służbę ukazujemy, że każde nabożeństwo jest nie tylko sprawą kapłana lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ,,ministrant" wskazuje szczególnie na służbę podczas Mszy świętej.

Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w sobotę o gdzinie 10.00, w salce w dolnym kościele.